HORY

Vydat se do hor znamená poznat vlastní hranice fyzické i psychické síly, odolnosti a vytrvalosti. Vydat se do hor znamená setkat se s prostředím, které se hodně liší od toho, ve kterém se běžně pohybujeme. Vydat se do hor přináší poznání, že jsme jen malé zrnko prachu a vlastní důležitost si tak akorát namlouváme a přeceňujeme. Vydat se do hor je radost, odpočinek, únava, volnost, … Hory jsou fakt skvělé!

Do hor jsem začal jezdit už dávno. Nejprve do českých, později do rakouských a také do slovenských, slovinských, švýcarských nebo italských. Začalo to výstupy na kopce v Solné komoře, pokračovalo několika více denními hřebenovými túrami, až jsme v roce 2018 vystoupili velmi málo používanou cestou od Kaiser Josef Höhe na Großglockner a v roce 2019 zdolali v mlze Traunsee Klettersteig.

Solná komora, září 2020

V září roku 2020 jsme vyšli na vrchol Krippenstein (2108 m n. m.) a tam si užili Klettersteig Nordwand (E+). Druhý den jsme ještě přidali pohodový výstup na Mahdlgupf (1261 m n. m., většinou B, s velmi krátkým D úsekem) u Attersee.

Traunstein, Klettersteig, září 2019

V mlze, občasném dešti a chladu jsme stoupali osamoceni po zajištěné cestě (Naturfreundesteig, B/C s krátkým D úsekem) k chatě pod vrcholem Traunstein (1692 m n. m.) a druhý den už za lepšího počasí pohodovou cestu nad městem Bad Ischl (Katrin, B/C).

Großglockner, září 2018

Z plánovaného jednodenního švihu na vrchol Rakouska se stala dvoudenní výprava, která ovšem byla bez nejmenší pochybnosti úžasným zážitkem!

Rottenmanské Taury, září 2008

Hangerer, srpen 2008

Totes Gebirge, září 2007

Karawanke, srpen 2007

Gamsfeld, červen 2007

Gosaukamm, září 2006

Monte Generoso, srpen 2006

Alp de Rog, srpen 2006